11 elektrických vozidel s nejdelším dojezdem

11 elektrických vozidel s nejdelším dojezdem

Elektrické vozy jsou úžasné všude kolem, jediný problém, který trpí, je poměrně nízký dosah ve srovnání s automobily s vnitřním spalovacím motorem. Velmi brzy očekáváme novou generaci baterií, která přinese další revoluci v automobilovém průmyslu. Ale stále existují některé elektrické automobily s dostatečným rozsahem, které dokáží zcela nahradit stará vozidla.

11. Kia Soul EV – 179 km (EPA)Korejský elektrický SUV neučinil na začátku prodeje hodně bzučení a je to škoda. Vypadá úžasně, má spoustu místa a může vás dostat daleko až po poslední aktualizaci. 30,5 kWh baterie umožňuje dojezd téměř 180 km – je to dost na rychlý výlet do přírody a zpět.

10. BMW i3 – 183 km (EPA)Technicky, BMW i3 může dosáhnout lepšího dojezdu, pokud si vyberete verzi s range extender, ale abychom si to udrželi spravedlivě, vybrali jsme standardní verzi pro srovnání. 183 kilometrů na jedno nabití není špatné, ale mluvíme o automobilů za jeden milion českých korun. Je zřejmé, že platíte spíše pro jiné věci než za dojezd.

9. Renault ZOE R90 – 199 km (EPA)